Granule pro psy

Granule pro psy jsou asi tím nejvíce využívaným krmivem. Jak ale vybrat ty pravé? Zaměřte se na kvalitu použitých surovin a také na stáří, velikost psa a jeho specifické potřeby či zdravotní problémy. To vše při výběru zohledněte – váš pejsek pak bude plný elánu, zdravý a spokojený.

#ShowMore#

Proč jsou granule pro psy vhodným krmivem?

Granule pro psy mohou sloužit jako kompletní krmivo pro vašeho čtyřnohého kamaráda. Jako jejich nevýhody můžeme zmínit to, že některým psům nevoní tolik jako konzervy a po otevření pytle se aroma rychle ztrácí. Mají ale oproti mokrým druhům krmiva své výhody, proto je využívá velké množství majitelů.

 • Jsou trvanlivé a dobře se skladují.
 • Snadno se dávkují, neoschnou ani tolik neznečistí misku.
 • Díky absenci vody jsou levnější a v podstatě jich spotřebujete méně.
 • Granule pro psy jsou tvrdé, a tak prospívají zubům a čelistem.
 • Díky mnoha příchutím sednou každému psovi.

Jak vybrat ty nejlepší granule pro psy?

Až budete vybírat nejlepší granule pro psy, zaměřte se vždy na několik důležitých kritérií. Důležitý je věk zvířete, velikost plemene i to, jak moc je aktivní a zda má specifické požadavky. Ty je důležité vzít v potaz hlavně v případě zdravotních problémů. V neposlední řadě jde také o kvalitní složení.

TIP: Všechny důležité informace o tom, co granule pro psy obsahují, musí výrobce uvést na obalu. Řiďte se tedy vždy složením. Suroviny jsou uvedené v pořadí od nejvíce zastoupené po tu nejméně.

Vyberte granule pro psy podle věku

Při výběru granulí pro psy bude věk jedním z kritérií, kterým se při výběru řiďte. Obvykle najdete krmivo rozdělené do tří kategorií. Psi v různém věku totiž potřebují odlišný obsah živin, aby byly pokryty jejich nároky v odlišných životních obdobích.

 • Granule pro štěňata obsahují optimální poměr živin, které jsou potřeba pro správný vývoj a růst v prvních měsících života. Obvykle se používají do jednoho roku. Najdete je také pod názvem puppy granule.
 • Granule pro dospělé psy pokrývají obsahem bílkovin, tuků a sacharidů běžné potřeby psa od 1 do 7 let života, pokud nemá zvláštní požadavky – například v případě alergií, obezity či vysoké aktivity.
 • Granule pro psy seniory využijete zhruba od 7 let věku (v závislosti na plemeni). Ve složení se zohledňují potřeby psa s ohledem na potíže s klouby či obezitu. Proto mají často granule pro staré psy nižší obsah tuků.Přidat podnadpis-17

Vhodné psí granule podle velikosti

Orientujte se také podle velikosti plemene. Psí granule jsou tvořené i s ohledem na to, zda jde o malé či obří plemeno. Obvykle jde o uzpůsobení danému plemeni velikostí granulí, ale liší se i obsahem živin.

 • Granule pro malá plemena využijete pro psy do 10 kg např. plemen čivava, jezevčík, yorkšír apod.
 • Granule pro střední plemena jsou pro psy o váze do zhruba 35 kg. Typicky jde o bígla či labradora.
 • Granule pro velká plemena jsou vhodná pro psy nad 35 kg. Granule jsou velké, proto se jim lépe jedí. Často obsahují kloubní výživu a jsou energeticky uzpůsobena tak, aby pes netloustl.

 TIP: Najdete i granule pro psy určené přímo pro konkrétní plemeno, jejich složení je pak uzpůsobeno na míru požadavkům jednotlivých plemen.

Má váš pes specifické požadavky? Volte speciální granule pro psy

V některých případech budete muset volit speciální granule pro psy. Psi mohou trpět na alergie, mohou mít citlivé zažívání, stejně tak psi po kastraci či březí feny potřebují mít poměr živin upravený na míru aktuální situaci.

Vhodné jsou granule pro psy bez obilovin

Granule pro psy bez obilovin najdete také pod označením grain-free. Neobsahují obiloviny, které jsou kvůli obsahu lepku často původcem alergických reakcí i trávících obtíží. Obiloviny mohou být nahrazeny přílohami typu brambory či rýže nebo jsou takové granule pro psy pouze z masa, ovoce a zeleniny.

Odlehčené granule pro kastrované psy

Granule pro kastrované psy mají snížený energetický obsah, protože po takovém zákroku mají psi sklon být méně aktivní, a tak přibývají na váze. Zároveň v nich najdete i zvýšený obsah vlákniny, která navozuje pocit sytosti. Granule mohou nést také označení light.

Nesnášenlivost potravin vyřeší hypoalergenní granule pro psy

Hypoalergenní granule pro psy potřebují zvířata, která trpí alergiemi. Často jde o některou z používaných surovin. Vybírat je pak potřeba tak, aby konkrétní alergen obsažen nebyl, v hypoalergenních granulích pro psy obvykle nejsou všechny běžné alergeny.

TIP: Mezi nejběžnější alergeny patří pšeničný lepek, sója, kukuřičný gluten, kuřecí maso a mléko spolu s mléčnými výrobky.

 • Granule pro psy s citlivým zažíváním pomůžou zmírnit projevy, kterými jsou nadýmání, zvracení či průjmy. Obsahují vysoce stravitelné suroviny i probiotika pro psy, která podporují trávení.
 • Granule pro aktivní psy obsahují více tuku, který pokryje jejich zvýšenou potřebu energie, a také více bílkovin pro regeneraci svalů. Vhodné jsou pro pracovní plemena i pro psy, se kterými sportujete.
 • Granule pro psy s nadváhou mají méně tuků a sacharidů, zároveň více vlákniny, která dává pocit plného žaludku. Krmivo obvykle nese označení light.
 • Granule pro březí a kojící feny jim dodají v tomto náročném období dostatek energie a potřebných živin. Často obsahují také více fosforu a vápníku.19ea98ef68a2cb5b20e5da6a0492538c_4407050-pes_istock-952000244

Zaměřte se na kvalitní granule pro psy

Jak poznáte kvalitní granule pro psy? Hlídejte především etiketu a čtěte složení krmiva. Na prvním místě byste měli najít maso. Plusem je také přesné pojmenování každé suroviny (např. ne drůbeží, ale kuřecí moučka). Ve složení kvalitních granulí pro psy by se neměly vyskytovat rostlinné proteiny, nebo by jich mělo být minimum, a také chemické konzervanty.

 • Sacharidy byste měli najít v granulích pro psy ideálně ve formě bramborových a rýžových vloček.
 • Vitamíny a vláknina mají mít původ v ovoci a zelenině.
 • I tuky jsou lepší přírodní obsažené v použitém masu, uměle přidané či rostlinné už tolik vhodné nejsou.

TIP: Pokud byste naopak hledali ty nejhorší granule pro psy, budou mít přesně opačné složení než ty kvalitní.

Důležitý je v granulích pro psy zejména obsah masa

V kvalitních granulích pro psa by mělo převažovat maso. Procentuální zastoupení může být ale matoucí. Čerstvé maso totiž během procesu ztratí skoro 80 % své hmotnosti, výsledný obsah je tak výrazně nižší. Oproti tomu sušené maso nebo moučka zůstává ve stejném množství. Za čerstvým masem byste tedy ve složení měli najít maso sušené. Celkový obsah by pak měl být minimálně 20 % sušeného masa.

TIP: Neberte granule pro psy, které obsahují vedlejší produkty živočišného původu. Jde v takovém případě o zbytky, které mohou obsahovat i rohy, kopyta atd. Živočišný protein by neměl být nahrazován rostlinným.

Jak se granule pro psa vyrábějí?

Rozlišit můžeme tři způsoby, jak se granule pro psa vyrábějí. Způsob výroby, respektive jeho rychlost, a také kvalita vstupních surovin mají zásadní vliv na kvalitu krmiva, a tím samozřejmě i na cenu.

Nejlevnější jsou extrudované granule pro psy

Extrudované granule pro psy jsou ty průmyslově vyráběné. Všechny suroviny se namelou a za vysokého tlaku se spojí do granule. Při jejich výrobě se využívá teplota vyšší jak 100 °C, která má eliminovat parazity. Na konci procesu se postřikují vitamíny, minerály, ty totiž při výrobě ztratí, a příchutěmi. Takovéto granule pro psy jsou sice cenově dostupné, ale můžou v žaludku bobtnat a způsobovat plynatost.

TIP: Chcete psovi dopřát kvalitu, ale musíte hledět na cenu? Podívejte se na levné granule pro psy.

Dopřejte mu pečené psí granule

Pečené psí granule prochází při výrobě teplotou do 95 °C, proto si část důležitých živin zachovávají. Suroviny se melou na hrubší části a spojí v těsto, které se následně ve formách upeče a poté usuší. Nehrozí u nich bobtnání, ovšem nemají dlouhou trvanlivost a nedají se dlouho skladovat.granule brit care                           dr clauders granule                      granule arden grange

Na vrcholu stojí granule pro psa lisované za studena

Granule pro psa lisované za studena už při procesu výroby prochází nižší teplotou. Zůstává v nich více vitamínů, minerálů i přirozené vlákniny. Všechny suroviny se přitom smíchají ještě s pojidlem a lisují se strojem. Pak se suší. Jsou kvůli pomalému výrobnímu postupu dražší než ty ostatní.

Potřebujete velké granule pro psy? 15kg balení není problém

Pokud máte velkou spotřebu, seženete granule pro psy i v 15kg balení. Většinou přitom i ušetříte, protože velká balení jsou ekonomičtější. Měli byste ovšem vzít v potaz to, že trvanlivost otevřeného balení je minimálně 30 dní. Obsažené oleje a tuky bez ochranného prostředí mohou žluknout.

TIP: Uskladněte granule pro psy tak, aby vydržely déle voňavé a nedostali se k nim nedostali škůdci. Použit můžete barely nebo boxy na granule různých velikostí.

Nejprodávanější

314 položek celkem
Anka Adult maintenance dog 20kg
1 877 Kč

Kompletní krmivo pro dospělé psy.

010002
Anka Adult maintenance LB dog 20kg
2 191 Kč

Kompletní krmivo pro dospělé psy velkých plemen.

010350
Arden Grange Adult fresh Salmon & Rice ASR6517
Arden Grange Adult rich in fresh Lamb & Rice ALR6417
Arden Grange Adult rich in fresh Pork & Rice POR7417
Arden Grange Adult with fresh Chicken & Rice ACR6317
Arden Grange Light with fresh Chicken & Rice ALT6617
Arden Grange Prestige rich in fresh Chicken PRE6917
Arden Grange Senior with fresh Chicken & Rice ASE7117
Bavaro Adult Force 28/16 18 kg
1 399 Kč –43 %
799 Kč

Kompletní krmivo pro štěňata od druhého měsíce života a pro dospělé psy.

012089
Bavaro Adult Task 23/9 18 kg
1 090 Kč

Kompletní krmivo pro pracovní psy s běžnou zátěží.

012184
Bavaro Adult Work 26/12 18 kg
1 090 Kč

Kompletní krmivo pro pracující psy. Chrání klouby a přispívá k rozvoji svalové tkáně.

012183
Bavaro Solid 20/8 18kg
Bavaro Solid 20/8 18kg
Skladem (>5 ks)
987 Kč

Kompletní krmivo pro starší, nebo pro méně aktivní psy s menšími požadavky na energii.

012229
Belcando Adult Active
Belcando Adult Active
Skladem (>5 ks)
od 150 Kč
557505
Belcando Adult Dinner
Belcando Adult Dinner
Skladem (>5 ks)
od 150 Kč
557305
Belcando Adult GF Beef
Belcando Adult GF Beef
Skladem (>5 ks)
od 170 Kč
556605
Nahoru
Další produkty

Tady najdete veškeré námi nabízené granule pro pejsky všech plemen a velikostí.