Obojky, vodítka a postroje pro psy

Nepostradatelným vybavením každého majitele na venčení jsou obojky, vodítka a postroje pro psy. Ať už jde jen o nutné vyběhnutí ven k vyvenčení nebo o dlouhou procházku či dokonce sportování, je potřeba vždy zvolit tu správnou variantu, která zaručí bezpečí vám i vašemu miláškovi. Kapitolou sama o sobě jsou potom výcvikové pomůcky. Které z nich využijete pro své výpravy?

#ShowMore#

Proč nesmí obojky, vodítka a postroje pro psy ve vaší výbavě chybět?

Obojky, vodítka a postroje pro psy jsou tu, aby zajistily bezpečí vašeho pejska a umožnily vám ho mít pod kontrolou. Každý z nich je jinak odolný, jinak vhodný pro tu kterou činnost i pro konkrétní plemeno. Některé z nich jsou ryze funkční, další tvoří naopak spíše designový prvek.

  • Obojky pro psy patří mezi základní potřeby. Zavěsíte na ně psí známku, svůj význam mají i při výcviku a venčení, někdy fungují jako módní doplněk. Je třeba vybrat vhodnou délku a šířku, podle sebe pak můžete vybírat z různých materiálů i barev a vzorů.
  • Vodítka pro psy jsou také nepostradatelná. Udrží vašeho chlupatého miláčka tam, kde ho potřebujete mít. Vybrat si i zde můžete z různých materiálů, barev i vzorů, ale také z různých typů. Praktická jsou vodítka samonavíjecí i přepínací, další jsou stopovací či na výcvik.
  • Postroje pro psy uvítáte nejen v případě, že váš čtyřnohý kamarád rád tahá. Samotný obojek může škrtit, čemuž se u postrojů vyhnete – jsou tedy pohodlná a bezpečná. Postroje se různi svou velikostí i možným použitím. Některé slouží do auta, další na sport či venčenbeaphar antiparazitarni obojek

Jak vybrat vhodné obojky, vodítka a postroje pro psy?

Výběr takového důležitého příslušenství, kterým obojky, vodítka a postroje pro psy bezpochyby jsou, určitě nepodceňujte. Nevhodné vybavení bude vašemu pejskovi nepohodlné a může být i nebezpečné. Věnujte tomu tedy dostatek času a pozornosti.

Podle velikosti

Stěžejním parametrem při výběru obojků, vodítek a postrojů pro psy bude velikost. Zejména obojky a postroje musí dokonale sedět kolem krku a hrudníku. Tato místa, respektive jejich obvod, před koupí pečlivě změřte.

  • Obojek a vodítko pro štěně by měly být maximálně pohodlné, aby první zkušenosti byly příjemné. U vodítek tzn. kratší a lehké typy.
  • Obojky a vodítka pro velké psy mají dostatečně široké popruhy, u obojků jsou to minimálně 3 cm. Musí být také dostatečně pevná.

Podle účelu

Co plánujete se svým psem podnikat? I od toho se odvíjí výběr obojku, vodítka a postroje pro psy. Můžete je využívat na běžné venčení, pak si vystačíte s klasickými nebo designovými kousky, na běhání a výcvik už se hodí speciální potřeby, díky kterým si to oba maximálně užijete.

Podle materiálu

Vybírat obojky, vodítka a postroje pro psy můžete i podle materiálu, ze kterého se vyrábí. To určuje jejich vlastnosti. Jsou tu přírodní materiály typu kůže, ale také vysoce odolný a trvanlivý nylon či polyester, či další speciality v podobě pevných pletených vodítek i pružných bungee typů.

Tip: Pořiďte si obojek a vodítko v setu. Takto sladěná výbava potěší vás a určitě vzbudí zájem i v okolí.

adresar srdicko cerveneadresar srdicko hnedeadresar srdicko modreadresar srdicko prirodni

Nezapomeňte na adresáře

K obojkům, vodítkům i postrojům pro psy nepochybně patří ještě další doplněk, a tím jsou adresáře a šperky. Aby byl váš pes v bezpečí a co nejdříve doma ve chvíli, kdy se náhodou zaběhne, adresář zavěšený na jeho obojku jeho nálezci prozradí vaše kontaktní údaje. Vhod můžou přijít i svítící přívěsky či šperky, díky kterým bude váš chlupáč ozdobou celé ulice.

 

 

 

 

Být skvělé doladěný se svým páničkem, to je přeci to nejdůležitější! Od obojků po postroje ke stylovému venčení vašeho chlupáče.