Pelíšky a boudy pro psy

Možná má váš pejsek rád leží na pohovce nebo koberci, i tak by mu ale nemělo chybět jeho vlastní místo v podobě pelíšku nebo boudy pro psy. Vybrat si můžete z mnoha velikostí i materiálů, takže váš pejsek bude mít pohodlí přesně podle svého gusta. Mezi další možné vybavení patří podložky, deky a polštáře, které poslouží jako součást pelechu pro psy nebo i samostatně. Přečtěte si, z čeho máte možnost vybírat.

#ShowMore#

Proč jsou pelíšky pro psy nezbytností?

Mezi nezbytné vybavení každého chlupatého kamaráda patří pelíšky pro psy. Bude to jejich místo k odpočinku, kde by vždy měli najít útočiště a neměli by zde být rušeni. Můžou zde nejen odpočívat, ale také spát nebo se schovat, když je například doma moc rušno.

Pro ty větší jsou tu matrace pro psy

Matrace pro psy jsou pohodlné pelíšky hlavně pro větší psy. Díky tomu, že nemají polstrované zvýšené okraje jako klasické pelechy pro psy, se jim v nich lépe leží a nic je neomezuje při povalování. Matrace mívají také kvalitnější výplň, kterou uvítají těžší psy, specifické typy jsou pak pro psy s problémovými klouby.

pelech klasický modrý           pelech krémový plyšový

Dokonalé pohodlí zajistí polštáře a deky pro psy

Polštáře a deky a pro psy se hodí samostatně ke krátkodobému použití, protože se dají snadno přenášet, budou ale také skvělým doplňkem do pevných pelechů k jejich ochraně před znečištěním, stejně tak do auta nebo na pohovku. Jejich výhodou je také to, že se snadno udržují – hodíte je jednoduše do pračky.

Praktické podložky pro psy

Podložky pro psy jsou oblíbené hlavně díky možnosti přenášení a snadné údržbě, často je proto využívají chovatelé pro štěňata. Jinak je můžete použít samostatně místo pelechu, ale také jako přídatné polstrování do plastových či jiných pelíšků pro psy.

Soukromí zajistí domečky a boudy pro psy

Domečky a boudy pro psy a například kukaně jsou skvělé do interiéru pro psy, kteří se bojí nebo takové, co vyžadují své soukromí. Krom bezpečí jim poskytnou i místo, kde nevzniká průvan. Venkovní boudy pro psy pak slouží jako útočiště na zahradě.bouda hnědá hranatá textilní

Jak vybrat vhodný pelíšek nebo boudu pro psy?

Při výběru pelíšku nebo boudy pro psy zohledněte několik parametrů, které jsou u těchto doplňků důležité.

Velikost psa určuje velikost pelechu

Na trhu jsou pelechy pro psy všech velikostí. Vybírejte ho tak, aby v něm pes měl dostatek místa a pohodlí. Měl by být určitě větší než pes samotný, aby v něm mohl ležet i natažený. A to jak na délku, tak na šířku, samozřejmě to platí i v případě kulatého pelechu.

  • Pelíšek pro malého psa je určen pro ty nejmenší rasy a mívá velikost kolem 50 cm.
  • Velký pelech pro psa má více jak 80 cm, pro psí obry může ale rozměr dosáhnout i 2 m.

Materiál jako další kritérium při výběru pelíšků pro psy

K výrobě pelíšků pro psy se používají nejrůznější materiály. Nejčastěji jde o textilie v podobě bavlny, polyesteru, plyše či fleecu, k vyplnění se využívá molitan či duté vlákno. Dalším materiálem na pevné pelechy je plast či ratan, dřevo jako doplněk.

Tip: Dobře udržovat se vám bude pratelný pelech pro psa – stačí ho vložit do pračky a bude čistý bez práce.

 

Nejprodávanější

Hájek Pet Fashion Pelech BROWNIE M čtvercový - černý
1 035 Kč –61 %
Původně: 1 035 Kč  (–61 %)
400 Kč
1 položek celkem
Hájek Pet Fashion Pelech BROWNIE M čtvercový - černý
Akce MEGA VÝPRODEJ Český výrobek
1 035 Kč –61 %
400 Kč

Pohodlný pelíšek pro psy od české značky.

1708

Odpočinek po dlouhé procházce? Ten bodne! U nás najdete ty nejpohodlnější pelechy a příbytky pro vaše pejsky.