Oblečky pro psy

Oblečky pro psy jsou moderním a zároveň funkčním doplňkem, který nesmí chybět ve výbavě žádného chlupáče. Může být díky nim středem pozornosti při každé vycházce a zároveň bude chráněný před nepřízní počasí a možným nachlazením. Vybírat můžete z teplých zimních oblečků, svetrů, pláštěnek a různých designových doplňků v podobě šátků a motýlků, vše v nejrůznějších barevných variantách i velikostech. Podívejte se, co vše je v nabídce.

#ShowMore#

Ve výbavě nesmí oblečky pro psy chybět

Oblečky pro psy jsou jak módním doplňkem, tak prostředkem, který zabrání prochladnutí, ochrání tlapky před solí nebo odřením, v létě zase využijete psí oblečky, které umí chladit, a zpříjemní tak svému majiteli pobyt venku.

Která plemena oblečky pro psy potřebují?

V dnešní době uvidíte oblečky pro psy už nejen na malých, ale i na středních i velkých plemenech psů. Je pochopitelné, že malí psi jsou k nachlazení náchylnější, proto je u nich různé oblečení standardem. U těch větších ale také přichází chvíle, kdy je vhodné po doplňcích sáhnout.

 • Oblečky pro malé psy zahrnují kousky pro nejvíce chované čivavy či jorkšíry i jiná malá plemena, které jsou náchylná na nachlazení.
 • Oblečky pro střední psy se hodí už pro větší plemena, která sice nejsou tak citlivá na chladné počasí, ale uvítají například pláštěnku.
 • Oblečky pro velké psy nejsou vždy nutné, ani velká plemena netrpí na nachlazení, při delších procházkách ale vrstvu navíc uvítají.

TIP: Pro psy všech velikostí jsou tu i doplňky, které jsou funkční i designové a hodí se za každého počasí – jde o reflexní vesty, šátky či motýlky.

Dvakrát měř platí i při výběru oblečku pro psy

Před koupí byste měli psa dobře změřit, aby mu nový obleček pro psy dokonale sedl, a sloužil tak bezvadně svému účelu. Důležité je vždy pár centimetrů přidat, a to podle střihu psího oblečku, aby nebyl těsně, případně se někde do těla nezařezával. Nesmí být ale naopak příliš volný, aby neprofukoval a dostatečně chránil. Psa měřte vždy ve stoje a vezměte následující míry:

 • délku zad od kohoutku ke kořeni ocasu,
 • obvod hrudníku v nejširším místě,
 • obvod krku v nejširším místě,
 • obvod břicha v nejširším místě,
 • obvod stehna v nejširším místě.
 1. pláštěnka modrožlutápláštěnka transparentní

Jaké oblečky pro psy jsou k dispozici?

Pro svého chlupáče využijete oblečky nejrůznějších druhů. Nemusíte se omezovat na svetříky, které byly ještě nedávno jedinou možností. Tyto psí oblečky ochrání různé části těla, existují v různých střizích a jsou vyrobené z rozdílných materiálů – slouží tak různým příležitostem.

 • Boty a ponožky pro psy využijete hlavně v zimě ve chvíli, kdy se vydáváte ven na posolené chodníky. Hodí se ale i tam, kde chcete chránit tlapky všeho mazlíčka na obtížném povrchu.
 • Pláštěnky pro psy se hodí za deštivého počasí. Ochrání jeho srst před promáčením i prochladnutím, některé z nich mají reflexní prvky.
 • Kombinézy, bundy a svetry pro psy jsou vhodné do velké zimy. Kombinéza ochrání celé tělo, bunda pak hlavní svaly – hrudník a krk.
 • Vesty pro psy můžou sloužit několika účelům – jsou na plavání, reflexní na ochranu a chladicí, které psi uvítají v letních měsících.
 • Šátky, motýlky a stuhy pro psy jsou trendy doplňky v nejrůznějších barvách a vzorech, které vašeho psa odliší od ostatních. Připínají se na obojek nebo přímo kolem krku.

Nepodceňte hlavně zimní oblečky pro psy

Některé oblečení pro psy bychom mohli brát jako postradatelné. Zimní oblečky pro psy by vám ale ve výbavě neměly rozhodně chybět. Využijete je pro psy všech velikostí, nejvíce ale u těch malých. Důležitou součástí výbavy jsou i u starších a nemocných psů, které ochrání před prochladnutím, stejně jako u štěňa a psů bez srsti.

TIP: Zimní oblečky pro malé psy jsou velmi důležité kvůli jejich náchylnosti k velmi rychlému prochladnutí. Kvůli své velikosti si ve sněhu namočí rychle i bříška, proto by je mělo toto oblečení chránit.

ponožky protiskluzové

Ani nepromokavé oblečky pro psy by vám neměly chybět

Mnohokrát během roku vás při venčení překvapí i deštivé počasí, pejskům by proto neměly chybět nepromokavé oblečky pro psy. Srst se jim díky speciálnímu materiálu nepromočí – vyrábí se z funkčních, odolných materiálů, které vodu nepropustí, na druhou stranu si ale pohlídejte jejich prodyšnost, aby se pod ním pes zbytečně nepotil. Plusem je i to, že se dobře udržují v čistotě.

Vystupte z davu s neobvyklými oblečky pro psy

Nemusíte zůstávat jen u jednobarevné klasiky, oblečky pro psy mohou být i veselé, tematické, a váš pejsek tak může skvěle ladit při každé příležitosti nebo být středem pozornosti při všech vycházkách.

 • Vtipné oblečky pro psy z vašeho miláčka udělají soba, princeznu nebo jednorožce či uzemní okolí vtipným nápisem
 • Vánoční oblečky pro psy hlavně v podobě svetříku budou skvělým doplňkem jak ke stromečku, tak ke každé slavnostní zimní oslavě.
 • Luxusní oblečky pro psy jsou kvalitní, funkční a stylové. Jejich součástí může být kožešina či další doplňky.

Nechte si ušít oblečky pro psy na míru

Pokud chcete mít doma opravdový originál, nebo má váš chlupatý kamarád netypické míry, nechte si ušít oblečky pro psy na míru. Takový psí obleček bude maximálně originální, ale také psovi dokonale sedne.

TIP: Hledáte naopak něco cenově dostupného? Prohlédněte si levné oblečky pro psy.