Pamlsky pro psy

Pamlsky pro psy jsou skvělým pomocníkem pro výcvik, ale také ve chvíli, kdy chcete svého mazlíčka uklidnit nebo mu poskytnout zábavu v podobě žvýkaní a zároveň mu tím pomoci ke zdravějším zubům. Vyberte si ty pravé podle způsobu využití, velikosti psa a samozřejmě složení, které musí být kvalitní, a k tomu nezbytný pamlskovník, abyste je měly vždy při ruce.

#ShowMore#

Kdy využijete pamlsky pro psy?

Pamlsky pro psy se hodí v mnoha situacích. Měla by to být pro psa lákavá pochoutka, která pro něj bude motivací při výcviku a rád za něj bude plnit vaše pokyny. Využijete je ale i jen tak jako zpestření stravy, dentální pamlsky jsou pak vhodné pro udržení zdravých zubů. V neposlední řadě mohou také psa povzbudit v případě stresu.

TIP: Pamlsky pro psy využívejte v přiměřené množství. Přeci jen nejde o stravu, která má nahradit komplexní krmivo.

Vyberte si ty nejlepší pamlsky pro psy

Na trhu jsou pamlsky pro psy v různých formách a podobách. Můžete si tak vybrat přesně podle účelu, ke kterému je chcete využívat. Některé se hodí k výcviku, další jak odměna na delší žvýkání, pokud chcete psa zabavit, když je sám.

  • Sušenky a piškoty pro psy jsou křupavé a voňavé, sušenky a suchary se vyrábí v mnoha příchutích. Piškoty jsou speciálně uzpůsobené tak, aby byly pro psy vhodnější – při jejich výrobě se používá méně cukru a lepku. I tak ale nejsou vhodné ke každodennímu používání.
  • Kosti a rohy pro psy jsou chutným přírodním pamlskem. Jsou plné vitamínů, minerálních látek i aminokyselin, které jsou důležité pro psí zdraví. Jejich okusování také svědčí zubům a dásním.
  • Sušené pamlsky pro psy jsou asi nejoblíbenější, a to díky své atraktivní vůni a skvělé chuti. Může jít o sušené kousky masa nebo šlach. Hodí se na cesty i na výcvik zejména pro dospělé psy, štěňata a senior psy by s jejich rozkousáním mohli mít problém. Na výběr je z různých tvarů – tyčinek či malých kousků ideálních na trénink.
  • Výcvikové pamlsky pro psy jsou uzpůsobeny k tréninku dovedností. Odměníte jimi pejska za správně provedený pokyn. Měly by být lehce stravitelné, měkké a malé velikosti, aby je pes rychle zkonzumoval a mohli jste pokračovat v tréninku.

TIP: Velikost tréninkového pamlsku pro psy hraje roli i ve snížení energetického příjmu, protože odměn může být velké množství.

  • Dentální pamlsky pro psy ve formě různých žvýkaček a kostí pomáhají odstraňovat zubní kámen, pes si také procvičí svaly čelistí a prospívají i dásním, umí také snižovat zápach z úst. Můžete je využít i u starších psů, kterým pomůžou zlepšit stav zubů. Vybírejte tak, aby velikost pamlsku odpovídala velikosti psa.
  • Nápoje pro psy jsou tu pro chvíle, kdy chcete v rámci speciální příležitosti dopřát pejskovi jako sobě - například pivo a šampaňské. Tyto psí pamlsky jsou ale vyrobené z rostlinných výtažků a neobsahují ani alkohol, ani bublinky, pro psa jsou tak naprosto neškodné.

TIP: Často se setkáte s psími pamlsky z buvolí kůže různého tvaru, které může pes dlouho žvýkat – skvěle ho zabaví v době vaší nepřítomnosti.

mceclip1-1

Volte zdravé pamlsky pro psy

Protože jsou i tyto dobroty k dispozici v různých složeních, vybírejte jen zdravé pamlsky pro psy – vyrobené z kvalitních surovin, mající vhodné složení, a pokud má pes specifické požadavky, pak by pamlsky měly mít složení v tomto směru stejné, tedy bez složek způsobujících problémy. Dalším z kritérií při výběru pamlsků pro psy je jejich výživová hodnota. Pokud odměňujete psa často, nejsou vhodné pamlsky plné cukrů a tuků. Důležitá je lehká stravitelnost a snížený obsah energie.

Co mají pamlsky pro psy obsahovat?

I zde stavte na první místo kvalitu - pamlsky pro psy by stejně jako další krmivo na prvním místě ve složení měly obsahovat maso a vnitřnosti. Dalšími vhodnými surovinami jsou zelenina a živočišné a rostlinné oleje, které dodají chuť a potřebné vitamíny a minerály. 

Tyto pamlsky pro psy raději neberte

Pak jsou tu samozřejmě i pamlsky pro psy, které obsahují nevhodné suroviny. Rozhodně byste v nich neměli najít konzervanty, umělá barviva, dochucovadla a sůl. Stejně tak je nevhodný vysoký obsah obilovin, také sója a kukuřice.

Pamlsky pro psy s jaterní dietou nebo dalšími problémy

Pamlsky pro psy s jaterní dietou či problémy s ledvinami nebo nadváhou mají složení, které obsahuje méně tuků, cukrů a dalších látek. Můžete jim tak dopřát odměnu i v případě, že některým onemocněním trpí, zde ale platí, že méně je více.

  • Pamlsky pro psy s cukrovkou by měly mít stejně jako krmivo snížený obsah sacharidů. Ideální je sušené maso či zeleninové pamlsky. Všechny tyto dobroty se hodí i pro psy s nadváhou.
  • Pamlsky pro psy bez obilovin využijete pro psy, kteří trpí alergií na lepek. Neobsahují suroviny, které se často používají k nahrazení kvalitních surovin. Krom masa v nich tak najdete vnitřnosti, zeleninu, ovoce, případně luštěniny a další bezlepkové produkty.

bow wow jelly snack meaty rolls   carnilove pamlsek ryba kopr   dafiko knotted bone

 

Jak vybrat pamlsky pro malé psy?

Při výběru je třeba brát ohled na to, jak velké plemeno doma máte. Pamlsky pro malé pejsky musí být úměrné jeho velikosti, aby se mu dobře konzumovaly a žvýkaly. Naopak pro velká plemena volte pamlsky větší velikosti, aby pro ně byly opravdovou odměnou a ne drobečkem.

Ušetřete – kupte velké balení pamlsků pro psy

Při intenzivním tréninku nebo pokud máte doma více zvířat, se vám určitě vyplatí pořídit velké balení pamlsků pro psy. Ušetříte a přitom nemusíte slevovat z nároků na kvalitu. Například pamlsky pro psy 500g vám vydrží mnohem delší dobu.

TIP: Sledujte akce - pamlsky pro psy nakoupíte výhodněji i v takovém případě.

Pamlsky nepatří do kapsy, ale do pamlskovníku

Pokud pamlsky používáte často a nechcete si jimi plnit a znečišťovat kapsy nebo je lovit v batohu, pořiďte si pamlskovník. Tyto sáčky na pamlsky mají různou barvu i tvar a připnete je jednoduše k opasku kalhot či jinam, kde je budete mít vždy při ruce.

Zkusit můžete i domácí pamlsky pro psy

Máte-li rádi poctivou domácí stravu, zkuste vyrobit domácí pamlsky pro psy. Víte přesně, jaké suroviny jste použili. Pamlsky budou zdravé, bez konzervantů a dalších nevhodných látek a zároveň jsou i cenově výhodnější. Recepty na pamlsky pro psy jsou obvykle jednoduché a za chvíli hotové. Najdete v nich maso, vnitřnosti, zeleninu, ovoce a ovesné vločky. Z těch vytvoříte chutné sušenky, koláčky či placičky.

 

Nejprodávanější

90 položek celkem
Purina Dentalife ActivFresh medium 115g
82 Kč

Daplňkové krmivo, dentální pamlsek pro psy středních plemen.

022731
Suš.hovězí ucho 1ks NeMi
38 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

630183
Suš.králičí ouško 1kg NeMi
735 Kč

Doplněk stravy pro psy.

630034
Rolka buvolí obalená kuřecím masem 15cm 2ks
109 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022184_1
GPF - InsectDog Adult Denties 180g
100 Kč

Doplňková strava pro dospělé psy všech plemen. Žvýkací svačinka s hmyzí bílkovinou pro čisté zuby.

022723
Suš.vepřové záušky 1kg Kmoníček
268 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

630545
Carnilove Dog pamlsek z lososa z borůvkami pro funkci mozku 200 g
105 Kč

Lahodný křupavý pamlsek vhodný pro všechny psy S borůvkami pro podporu funkce mozku.

022036
Carnilove Dog pamlsek z pštrosí s ostružinami pro imunitu 200 g
105 Kč

Lahodný křupavý pamlsek vhodný pro všechny psy s pštrosím masem a ostružinami pro zdravé srdce.

022034
Carnilove Dog pamlsek sardinky s příchutí medvědího česneku 200 g
96 Kč

Lahodný poloměkký pamlsek vhodný pro všechny psy s medvědím česnekem pro zpomalení stárnutí.

022026
Purina Dentalife ActivFresh Large 142g
82 Kč

Daplňkové krmivo, dentální pamlsek pro psy velkých plemen.

022730
Purina Dentalife ActivFresh small 115g
82 Kč

Daplňkové krmivo, dentální pamlsek pro psy malých plemen.

022732
GPF - VeggieDog Adult Denties 180g
100 Kč

Doplňková strava pro dospělé psy všech plemen. Veganská žvýkací pochoutka pro čisté zuby.

022722
Kiddog chicken slices soft meat 250g
164 Kč

Doplńkové krmivo pro psy - kuřecí plátek, měkké masíčko.

022709
Kiddog pieces of chicken breast 250g
164 Kč

Doplňkové krmivo pro psy - kousky kuřecích prsou.

022710
Bow Wow dog Snacks 6ks - balení
155 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022720
Bow Wow Jelly snack Pudding sticks 6 ks - balení
155 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022721
Bow Wow Jelly snack Meaty Rolls 17 ks - balení
343 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022715
Naturální masová kost 30 ks/box vepřové & kolagen, zelenina, chondroitin & glukosamin
573 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022700
Naturální masová kost 30ks/box hovězí & kolagen, šípek, brusinka & zelený čaj
573 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022699
Fine dog FoN funkční masová tyčka jehněčí 25ks dóza
208 Kč

Dopňkové krmivo pro psy všech plemen s jehněčí příchutí.

022685
Dafiko Jumbo sausage dog 60g/3ks
63 Kč

Doplňkové krmivo pro psy.

022609
Dafiko Collagen stripe dog 210 g
129 Kč

Doplňkové krmivo pro psy. Kolagenový pásek.

022611
Carnilove Dog pamlsek z makrely s malin.pro silnou imunitu 200 g
105 Kč

Lahodný křupavý pamlsek vhodný pro všechny psy s malinami pro silnou imunitu.

022037
Carnilove Dog pamlsek jehněčí s brusinkami pro silnou imunitu 200 g
105 Kč

Lahodný křupavý pamlsek vhodný pro všechny psy s brusinkami pro silnou imunitu.

022033
Nahoru
Další produkty