Kosmetika a péče pro psy

Mezi jednu z činností, kterou byste měli svému pejskovi dopřát, je péče o něj v podobě úprava jeho srsti, drápků, ošetření jeho očí, uší a také zuby. Nejenže to zlepší jeho vzhled, důležitější je, že taková péče prospívá jeho zdraví a udržuje ho v kondici. Co vše taková kosmetika a péče pro psy zahrnuje?

#ShowMore#

Péče o psí srst

Péče o psí srst zahrnuje šampony a kondicionéry na krátkou a dlouhou srst, nůžky a strojky na stříhání srsti, také fény a vysoušeče a samozřejmě hřebeny a kartáče na různé druhy srsti. Díky těmto prostředkům a jejich pravidelnému používání udržíte srst i samotnou kůži zdravou.

Péče o psí tlapky

Péče o psí tlapky je nezbytná v zimě a v horkých měsících, kdy mohou polštářky na tlapkách trpět na horkém asfaltu či posoleném a ledovém povrchu. Pomůžou přitom různé krémy a balzámy. Celoročně se pak starejte o drápy psa, které pohodlně zkrátíte kleštěmi či nůžkami. K ochraně můžete využít boty pro psy.

Péče o oči a uši

Péče o oči a uši psa patří mezi činnosti, které byste měli provádět pravidelně, abyste zamezili vzniku různých zánětů a onemocnění. Jejich čištění je jednoduché, má ale svá pravidla a je třeba zvolit tu správnou techniku. Také je vhodné používat speciální prostředky k tomu určené.Bez názvu (800 × 200 px)-2

Péče o zuby psa

Péče o zuby psa je stejná jako u člověka. Patří do ní čištění zubů za použití speciálního kartáčku a pasty. Používat můžete i ústní vody a dentální pamlsky, které pomáhají odstraňovat zubní plak a kámen a působí pozitivně i na zdravé dásně a čelisti. Všechny tyto metody také eliminují zápach z tlamy.

Další pomůcky pro péči o psa

V rámci péče o psa využijete určitě i další pomocníky, kteří pomůžou s udržením čistoty u vás doma. Hlavně u štěňat a starších psů využijete absorpční podložky či toalety, případně i pleny, pro fenky pak hárací kalhotky a žádnému pejskaři by neměly po ruce chybět sáčky na exkrementy.

  • Toalety a absorpční podložky pro psy vám pomůžou ve chvíli, kdy musíte nechávat chlupáče doma samotného po delší dobu, máte štěně nebo staršího psa, který už nevydrží tak dlouho bez venčení.
  • Hárací kalhotky a pleny pro psy také řeší problém u psů, kteří neudrží moč a zároveň jsou tu pro fenky, které zrovna hárají. V nabídce jsou jednorázové varianty v podobě papírových plen i textilní pratelné kalhotky.
  • Sáčky na psí exkrementy nesmí chybět žádnému majiteli psího kamaráda. Nejenže se sbíráním nadílky po svém miláčkovi vyhnete pokutě, ale udržujete tak prostředí čisté i pro ostatní. Můžete si k nim pořídit i praktický zásobník.washing-process-small-dog-bathroom-dog-washed-by-professional (1) (1) (1)
  • Image by prostooleh on Freepik

Jakou kosmetiku pro psy zvolit?

Při výběru kosmetiky pro psy a různých doplňků pro péči o ně narazíte na mnoho kategorií. Stejně jako u nás můžete používat profesionální či přírodní nebo luxusní kosmetiku.

  • Profesionální kosmetika pro psy přináší výsledky v krátkém čase, je vhodná pro všechny druhy srsti a řeší mnoho možných problémů. Používají se často v salonech pro psy.
  • Výstavní kosmetika pro psy připraví vašeho miláčka na každou výstavu. Takové přípravky jsou efektivní a zajistí dokonalý výsledek.
  • Přírodní kosmetika pro psy neobsahují zbytečné chemické přísady a mohou některým citlivým jedincům jen prospět. Zároveň je šetrnější i k životnímu prostředí.
  • Kvalitní kosmetika pro psy zajistí dokonalý výsledek, často jde o produkty na přírodní bázi. Srsti vašeho pejska rozhodně prospěje.
  • Luxusní kosmetika pro psy obsahuje ty nejlepší ingredience, které srsti vašeho miláčka dodají to nejlepší a jednoznačně jí prospějí.

Kosmetika a péče pro psy podle různých parametrů

Vybírat můžete kosmetiku a péči pro psy podle toho, jakého pejska doma máte. Některé produkty jsou univerzální, další jsou určené speciálně pro dlouhou či krátkou srst, další jsou pro bílou či kudrnatou srst, některé další jsou přímo pro konkrétní plemena.