Co dělat se škůdci, když máte líné kočky?

Když se hlodavci přemnoží

Jsem milovník zvířat a do tohoto článku se mi vůbec nechtělo. V životě ale musíme řešit i nepříjemné věci a hubení škůdců je určitě jedna z nich. Pokud žijete na domečku nebo farmě, jste chovatel hospodářských zvířat, nebo vám jen po dvorku běhá pár slepiček či křepelek, potkani a myši vám a vašim zvířátkům mohou velmi znepříjemnit život. Hlodavci se navíc řadí mezi přenašeče nebezpečných nemocí a je určitě vhodné držet jejich populaci a pohyb pod kontrolou.  

rat-g32883ebd8_1920

Pasti, pastičky

Účiným způsobem odchytu škůdců jsou samozřejmě pastičky. Ať již bojujete s vychytralým potkanem, který krade vajíčka, nebo s myší, která se přiživuje na zrní, správně nastražené pastičky si s oběma nepříjemnými společníky účinně poradí. Na e-shopu Agroman.cz najdete několik typů pastiček. Pro vás, co se snaží přistupovat i k tomuto problému humánně, jsou ideální domečkové pastičky pro odchyt živých hlodavců. Ty můžete bez pocitu viny vypustit zpět do volné přírody. Vybírat můžete ze dvou variant pastičky s dřevěnou základnou- větší pro krysy a menší pro myši.

706-1_mv-k1met-muis-basesquare

Nabízíme i několik typů plechových pastí. Odchytová past s průhledným krytem je maximálně účinná a je do ní možno odchytit až 20 myší. Tato pastička je také ideální do velkých voliér a klecí, a nepředstavuje pro vaše ptačí mazlíčky nebezpečí. Pokud máte pocit, že se potýkáte s obzvlášť vychytralým jedincem, pořiďte si past se dvěma otvory. Zvířata se obecně bojí vlézt do uzavřeného prostoru a otvor na obou stranách zvyšuje úspěšnost odchytu. 

Pro odchyt všech typů menších škůdců Vám poslouží univerzální pozinkovaná past o velikosti 27,5 x 14 x 11 cm. 

Tyto pastičky jsou vhodné pro použití na domečku a v chalupách, na farmách a v hospodářských budovách, v chlévech, provozovnách a výrobních halách. Pastičku je možné použít opakovaně. Při manipulaci doporučujeme použít rukavice, abyste se vyhnuli přenosu lidského pachu na pastičku, a hlodavce tím neodradili.

Na hlodavce bez slitování 

Pro ty z vás, co se hlodavců chcete zbavit razantnějším způsobem, máme sklapovací plastové pastičky. Pastička Tuff Cat na myši a na krysy se jednoduše natahuje a je možné opakované použití. Ideální variantou pro chovatele je pak speciální plastová sklapovací past na krysy, která sklapne až poté, co se nešťastný hlodavec dostane dovnitř. Pastička tedy neohrožuje kuřátka a jinou drobotinu. Hlodavce po odchytu jednoduše "vyklepete" a není potřeba s ním tedy nijak manipulovat.  

Bezpečný domov

Ať se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, držíme palce a doufáme, že se vám s našimi pastičkami podaří udržet obydlí, i obydlí vašich zvířátek, čisté a bezpečné. Hlodavci jsou přenašeči nebezpečných nemocí jako je například mor, klíšťová encefalitida, leptospiróza, toxoplazmóza, tularémie, Weilova žloutenka a různá horečnatá onemocnění. Když tedy dojde na to kdo z koho, pouštíme se do boje s těmito přenašeči nejúčinějšími zbraněmi. Doufáme, že je najdete i na našem e-shopu. 

 3201FE3C-2AB1-4446-AE33-0A1A3C1257D5

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení