FOS Colostrum

Kód: 30487/100 30487/1-5 Zvolte variantu
429 Kč 5 682 Kč od 429 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

FOS Colostrum je náhrada mleziva pro telata, jehňata a kůzlata.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FOS Colostrum je náhrada mleziva pro telata, jehňata a kůzlata. Mlezivo je důležitým zdrojem hotových protilátek od matky, které přirozeně zajišťují pasivní imunitu telat, jehňat a kůzlat. Je proto důležité zabezpečit jeho příjem a dostatečné množství mláďatům ihned po narození. Jen tak zajistíme odpovídající hladinu imunitních látek zabezpečujících jejich ochranu. V případech nedostatku mateřského mleziva, jeho špatné kvalitě, odmítnutí mláďat matkou nebo u vícečetných vrhů, popř. jako prevence chorob, je nezbytné toto mlezivo doplnit nebo plně nahradit.

Pro další fázi odchovu mláďat malých prežvýkavců je možno použít mléčné náhražky: Nutrimix Imunostart a Nutrimix Milk.

Benefity:

  • Obsahuje min. 20 % imunoglobulinů G
  • Při podání zjištěna potřebná hladina protilátek
  • Zlepšuje vitalitu mláďat
  • Napomáhá lepšímu růstu
  • Zvyšuje odolnost telat, jehňat a kůzlat
  • Napomáhá lepší ekonomice chovu

Aplikace:
FOS Colostrum se smíchá v požadovaném poměru s vodou a podává se přímo mláděti nejdéle do 6 hodin po narození. Aplikaci je možné opakovat do 12 hodin. Dbejte na zvýšenou hygienu při přípravě a podávání - zabráníte tak nežádoucím infekcím.

Dávkování:
Jehňata a kůzlata - použijte 40 g Colostrum / 4 kg tělesné hmotnosti jako náhradu mleziva pro jehňata (kůzlata), rozpusťte 40 g ve 100 - 125 ml vody (+-45 °C)

Telata - podávejte 250 g Colostrum / tele jako náhradu mleziva, rozmíchejte 250 g v 1 - 1,5 l vody (+-45 °C) 

Složení v 1 kg: Sušené mlezivo, IgG 20 %, IgA 1,5 – 3 %, IgM 1,5 – 2,5 %.

Balení: 1,5 kg

Datum spotřeby: 24 měsíců od data výroby

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Již více než 20 let  nabízí společnost Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o.  širokou paletu produktů pro všechna zvířata a fundovaný poradenský servis pro velké chovy i drobnochovatele. Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o. je tradičním výrobcem a dodavatelem premixů  krmných aditiv, vitamino-minerálních doplňků, krmiv, vitaminových koncentrátů a veterinárních přípravků pro hospodářská a zájmová zvířata.  Kvalitní produkty vyrábí pod značkou Nutrimix.  

V našem obchodě naleznete celou řadu vitamínů, minerálů a potravinových doplňků pro hospodářská zvířata.

Vitamíny a doplňková krmiva Nutrimix dodávají pocit jistoty, že při sestavování jídelníčků pro zvířata chovaná na dvorcích a malých farmách, budou doplněny všechny důležité živiny. Obzvláště, pokud používáte šroty, statková krmiva, kuchyňské zbytky nebo další neplnohodnotná krmiva. Avšak pozor, i v případě používání kompletních krmných směsí je nutné brát v úvahu, že v závislosti na vnějším prostředí se potřeba jednotlivých živin mění a v tom případě platí, že žádná kompletní směs není kompletní.  Vitamíny a minerály je tak důležité neopomínat.

Nutrimix umožňuje více možností, jak reagovat na nenadálé situace, které s sebou přináší chov zvířat v drobnochovech.

Oproti konkurenci nabízejí ve svých produktech speciálně vybrané biologicky účinné látky na podporu užitkovosti, zdraví a wefaru. Napomáhají ke kvalitní produkci mléka, masa, vlny a vajec. Jedná se především o Trouw AO-MIX – unikátní směs přírodních antioxidantů, individuálně vybrané bylinné extrakty či probiotika.