Dobrý den, z důvodu nemoci momentálně eshop nemůže garantovat dodání zboží, které není skladem v uvedené lhůtě. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Ječný šrot

Kód: 30085/10K 30085/25K Zvolte variantu
99 Kč 199 Kč od 99 Kč
Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Balení

Ječný šrot je jedno z nejběžnějších krmiv pro koně. Dodává koním velké množství energie a je vhodný rovněž pro skot, ovce, kozy, prasata a hlodavce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ječný šrot je jedno z nejběžnějších krmiv pro koně. Dodává koním velké množství energie a je vhodný rovněž pro skot, ovce, kozy, prasata a hlodavce.

Ječný šrot

  • Používáno do krmných směsí
  • Chutný doplněk stravy
  • Pro zpestření jídelníčku vašeho mazlíčka
  • Dobře stravitelný
  • Dietické vlastnosti

 

Ječmen obsahuje méně škrobu než pšenice a větší množství vlákniny. Zvířata živící se ječmenem mají lepší maso a mléko. Je bohatý na sacharidy, bílkoviny a v malé míře i na tuky, obsahuje vitamíny B, E, kyselinu pantotenovou, listovou, biotin a minerální látky (vápník a fosfor). Oproti ovsu poskytuje koni větší množství energie. 

Ječmen se koním podává nejčastěji ve formě šrotu. Je vhodný pro výkrm koní, ale u některých může způsobovat koliku. Proto by denní množství nemělo přesáhnout 3 kg, jinak vznik vředů, acidity.

Ječný šrot by se měl pečlivě skladovat a spotřebovat do 3 měsíců, z důvodu žluknutí.

 

Krmný návod:

 

Ovce a kozy - 50 - 200 g / den

Koně - max. 1 500 g / den

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Sehnoutek a synové s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem kvalitních krmných směsi pro domácí a hospodářská zvířata. S tradicí od roku 1991 se vývoj firmy ruku v ruce s produkcí dostal na přední místo mezi tuzemské výrobce krmných směsí.